Nowy rok szkolny
na EDURANDZE

Korzystaj ze swoimi uczniami z e-ćwiczeń i podręczników elektronicznych na eduranga.pl

Jeśli w ramach Twojego zespołu przedmiotowego została podjęta decyzja o wyborze podręczników WSiP, poproś dyrektora o Kod Szkoły, wysłany na adres e-mail, podany w zamówieniu dotacyjnym.

Jeśli już masz Kod, załóż klasę i zaproś do niej swoich uczniów, aby także oni mogli korzystać z e-ćwiczeń i podręczników elektronicznych.

Po założeniu klasy będziesz mógł:

  • zadawać testy z bazy kilkunastu tysięcy zadań WSiP,
  • korzystać z podręczników elektronicznych WSiP,
  • wysyłać uczniom prace domowe.

Jeżeli w poprzednich latach pracowałeś ze swoimi uczniami na WSiPnet.pl – wystarczy, że zatwierdzisz swoje klasy, aby kontynuować z nimi pracę na platformie EDURANGA w kolejnym roku.

Od sierpnia 2023 roku po zalogowaniu się na platformę EDURANGA i wejściu w Klasy, zobaczysz komunikat o konieczności zatwierdzenia składu klasy na nowy rok szkolny.

Dlaczego należy zatwierdzać skład klasy?
Aby móc pracować w nadchodzącym roku szkolnym, z założonymi klasami, musisz zaktualizować listę uczniów w swoich klasach. Dzięki temu zapewnisz sobie dostęp do ćwiczeń elektronicznych i e-podręczników oraz archiwalnych wyników uczniów.

Bez przejścia tego procesu ani Ty, ani Twoi uczniowie, nie będziecie mogli korzystać z zakupionych przez szkołę zasobów na EDURANDZE.

Krok po kroku

Jak zatwierdzić skład klasy?

Krok 1.  

Zaloguj się na swoje konto WSiP na platformie EDURANGA i po przeczytaniu komunikatu w górnej części serwisu kliknij ROZUMIEM.

Krok 2.

Z listy klas po lewej stronie wybierz klasę, której skład chcesz potwierdzić, rozwiń przedmiot i kliknij 'Uczniowie’.

Krok 3.

Jeżeli lista uczniów w Twojej klasie nie ulega zmianie, kliknij SKŁAD KLASY NIE ULEGA ZMIANIE i zatwierdź klikając ZAPISZ.

Krok 4.

Jeżeli skład Twojej klasy wymaga zmian, wybierz na liście tych uczniów, którzy będą w Twojej klasie w nowym roku szkolnym. Kliknij w kwadrat przy nazwisku każdego ucznia, aby zaznaczyć, który z nich zostaje w klasie. Po wybraniu wszystkich uczniów, którzy pozostają w klasie, zatwierdź listę klikając ZAPISZ.

Gotowe! Jesteś przygotowany do rozpoczęcia pracy na EDURANDZE w nowym roku szkolnym!

Pamiętaj, że:

  • Musisz potwierdzić listę uczniów w każdej z klas. Kolejne klasy zatwierdzasz wybierając je z listy klas po lewej stronie.
  • Bez potwierdzenia przez Ciebie listy Twoi uczniowie nie będą mogli korzystać z serwisu.
  • Po zatwierdzeniu listy uczniów, do Twojej klasy zawsze będzie mógł dołączyć nowy uczeń.

Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące serwisu, skontaktuj się z nami lub sprawdź obszerny dział pomocy po zalogowaniu.

Nauczycielka wskazująca palcem
Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć więcej?

Podając adres e-mail, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WSiP informacji handlowych dotyczących produktów i usług WSiP przekazywanych za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz tzw. automatycznych systemów wywołujących, drogą elektroniczną na podany adres e-mail.

Rejestracja dla Dyrektora

Jeśli chcesz się zarejestrować w serwisie wsipnet.pl - skontaktuj się z nami.

Infolinia: 801 220 555